Kasy fiskalne w wielu rodzajach

Kasy fiskalne

Kasy fiskalne

Na pewno wielu osobom kasa fiskalna kojarzy się z wielkim i mało poręcznym urządzeniem, które stoi sobie dumnie na sklepowej ladzie. W sklepach faktycznie możemy znaleźć sporej wielkości kasy, które często wyposażone są w duże wyświetlacze, a do tego potężne szuflady do chowania pieniędzy z utargu. Kasa jednak naprawdę nie zawsze musi tak wyglądać, a rodzajów tych urządzeń jest dość dużo. Ewoluowały one nie tylko z racji coraz nowszych technologii, ale także konieczności dopasowania kasy do przeróżnych firm, które muszą się w to urządzenie wyposażyć.Współczesne kasy fiskalne mogą być naprawdę bardzo miniaturowych rozmiarów. Wiemy przecież, że na przykład taksówkarze muszą dzisiaj w swoim pojazdach przewozić to urządzenie i odpowiednio rozliczać się ze swoimi klientami. Czy byłoby to możliwe w momencie, gdy na rynku dostępne by były tylko ogromne kasy znane ze sklepów? Zapewne nie i właśnie zawód taksówkarza jest najlepszym przykładem tego jak rozwijają się te urządzenia i co jest motorem napędowym do tego.

Niewielkie kasy fiskalne mogą być zasilane z gniazdka elektrycznego czy na przykład samochodowej zapalniczki. Często posiadają one jednak także wbudowane baterie, które zapewniają nieprzerwaną pracę przez naprawdę wiele godzin. Na rynku znajdziemy także bardzo nowoczesne kasy bezprzewodowe. To przydatne urządzenie chociażby w wielkich hurtowniach. Pracownik chodzi z klientem po hali i kompletuje zamówienie po czym od razu na miejscu wystawia paragon lub fakturę. Nie trzeba chodzić do biura, gdyż kasa łączy się z bazą danych i wszystko rejestruje.

W przypadku niewielkich firm wykorzystuje się także Kasy fiskalne podłączane do komputerów. Są to tak naprawdę drukarki paragonów, a oprogramowanie kasy znajduje się właśnie na komputerze. Rozwiązanie dobre dla małych firm, gdyż stosunkowo tanie, ale oczywiście nie będzie się sprawdzało zbyt dobrze w większych firmach. Wybór jest jednak naprawdę ogromny i na pewno każdy przedsiębiorca znajdzie urządzenie tego typu, które idealnie dopasuje się do jego potrzeb i ułatwi mu pracę.