Kubki reklamowe a długopisy reklamowe

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

W dzisiejszych czasach liczne gadżety reklamowe są bardzo popularne w działaniach marketingowych wielu firm różnych branż. Gadżety reklamowe to rozmaite przedmioty, które przykuwają uwagę klientów do oferty firm poprzez atrakcyjny wygląd i inne, liczne walory. Przedmiotów tych jest bardzo dużo. Rzecz jasna nie wszystkie cechują się taką samą skutecznością w przykuwaniu uwagi klientów, a więc w działaniach marketingowych. Jedne są lepsze i skuteczniejsze, inne mniej skuteczne. Do tych najskuteczniejszych należą te, które stanowią jednocześnie przedmiot praktycznego zastosowania w życiu codziennym.

Przykładem tych gadżetów mogą być długopisy oraz kubki reklamowe. Te dwa rodzaje gadżetów należą zdecydowanie do najpopularniejszych i najczęściej stosowanych. Nie da się też ukryć, że oba należą do przedmiotów praktycznego zastosowania. Które z nich to lepsze gadżety, tzn. lepiej sprawdzają się w działaniach marketingowych?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest dość skomplikowana, jednakże można wyróżnić pewne aspekty, które różnią kubki reklamowe i długopisy reklamowe. Kubki są przede wszystkim gadżetem trwalszym. Jeśli są wręczane jako podarunek klientowi, jest duża szansa, że będzie z owego kubka korzystał przez kilka lat. W przypadku długopisów trudno na to liczyć, chyba że ktoś dba o swój nowy długopis specjalnie. Zdarza się to jednak bardzo rzadko, długopis to przedmiot, który zmienia się bardzo często. Z tego względu kubek jest na pewno lepszy, bo siła jego oddziaływania jest trwalsza.

Długopisy reklamowe są jednak tańsze w produkcji i dystrybucji. Można ich wyprodukować znacznie więcej w trakcie kampanii reklamowej, tym bardziej, że jeden klient może otrzymać więcej niż jeden długopis. Kubki reklamowe to natomiast przedmioty nieco droższe w produkcji, ponadto każda jedna sztuka jest przeznaczona dla jednego klienta. W tym aspekcie długopisy są nieco lepsze, bo bardziej masowe.

Ogólne porównanie jest bardzo trudne także z tego względu, że ostateczna ocena przydatności gadżetów zależy od konkretnej sytuacji i od konkretnego reklamodawcy. Nie ulega jednak wątpliwości, że oba gadżety, o których mowa wyżej, są przydatne.