Wagi sklepowe – gdzie je umieścić?

Wagi sklepowe

Wagi sklepowe

Organizacja pracy wcale nie zaczyna się od zatrudnienia właściwych osób, na właściwym miejscu. Od przeszkolenia pracownika i wpojenia mu odpowiednich zasad. Jeśli denerwuje nas czyjaś opieszałość, można się zastanowić i trzeba przemyśleć, dlaczego. Przecież chyba nikt nie jest odpowiedzialny za tworzenie się kilometrowych kolejek. Wydaje się, że pracownik pracuje sprawnie, sprzedaje szybko, a mimo to – kolejny raz w jego sklepie spędzamy upojne godziny. Wszystkiemu winne jest jedno – złe rozmieszczenie i złe rozplanowanie sklepu. Dla tego właśnie warto o tym pomyśleć już na samym początku, w momencie, w którym między innymi stawia się wagi sklepowe i inne urządzenia, które służą codziennej pracy sprzedawcy. Jeśli ich rozmieszczenie nie będzie dla niego korzystne, to efekt murowany – z pewnością nie będzie on w stanie szybko i skutecznie obsłużyć klienta. A oto przecież chodzi, prawda?

Zatem warto pomyśleć, gdzie są najprzydatniejsze wagi sklepowe? Który dział potrzebuje ich najbardziej? Odpowiedź jest prosta – na wagę najczęściej nabywa się mięso. Zarówno to surowe, ale i to w kawałkach, wędzone, kiełbasy oraz szynki. A jak mięso, to także ryby warto by zaklasyfikować do działu, który bardzo potrzebuje wagi. Nie zapominajmy jednak o tym, że na wagę nabywa się jeszcze wiele innych rzeczy.

A najbardziej kłopotliwymi z nich są ciastka, ciasteczka, kawałki ciast. Trzeba pamiętać, żeby w ich pobliżu znajdowały się również torebki do pakowania i inne gadżety, które ułatwią nam pracę. Nie zapomnijmy też o nożu.

Warto umieścić wagi sklepowe w takim miejscu, by sprzedawca nie musiał przemierzać połowy sklepu aby dotrzeć do słodyczy. Wszelkie czekoladki, cukierki oraz pomadki to przecież także rzecz, którą z chęcią kupimy na wagę. Nie zapominajmy o kawałkach sera – zarówno białego, jak i żółtego. Bez tych wszystkich rzeczy ani rusz.

I warto pamiętać o tym, że jeśli nie rozplanuje się dobrze już na początku, to potem odniesie się wielkie straty. Niezadowoleni klienci, ciągnące się kolejki…To nie wróży dobrze i warto temu zapobiec od razu.